 |
Wojenne tajemnice - WARSZAWA i OKOLICE Stroroom WERTTREW'a
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
michel
Moderator
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 1640
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 44 razy Ostrzeżeń: 0/7 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Pon 22:09, 12 Gru 2011 Temat postu: Archimapa |
|
|
archimapa 1918-1939
Architektura Warszawy 20-lecia międzywojennego
Autorzy: Grzegorz Piątek, Jarosław Trybuś
Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego/Instytut Stefana Starzyńskiego/Centrum Architektury
Cena 18 zł
MPW &co zaproponowało nam jakiś czas temu to dziełko. Jest to ortofotomapa centrum (szeroko rozumianego) Warszawy ( z 2008 roku) z zaznaczonymi 99 obiektami powstałymi w międzywojniu. Na odwrocie znalazły się ich opisy ( i kilka zdjęć) opracowane na podstawie przewodnika Marii Leśniakowskiej Architektura w Warszawie. Lata 1918-1939, Warszawa 2002. Opisy dwujęzyczne ( po polsku i po amerykańsku) czasami obszerne, czasami lakoniczne. Razi czasami zbyt fachowy, jak na wydawnictwo popularyzatorskie, język. Poważnym błędem tego wydawnictwa jest brak skali mapy!
Żadna rewelacja, ale może być dobrym wprowadzeniem w tematykę dla debiutantów.
Do zakupu nie zachęca cena, zwłaszcza jak porówna się z ceną książki Leśniakowskiej -40 zł-zawierającą o wiele więcej i szczegółowiej opisanych obiektów.
Ja zakupu nie żałuję, bo mam w ten sposób fragment ortofotomapy na dobrym papierze.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|